Župa Svetog Vlaha Janjina

Proslava Svetkovine Velike Gospe u Sreseru

16.08.2017. 15:20

 

Za blagdan Velike Gospe u Sreseru u Crkvi Male Gospe okupio se veliki broj vjernika. Uz našeg župnika don mata Puljića misu je predvodio don Marinko Šljivić vikar na župi sv. Mihajla u Lapadu. U svojoj propovijedi je istakao kako su samo dvije osobe u povijesti nisu imale i nisu trebale nadgrobni spomenik. Jedna osoba je Isus Kris a druga njegova majka Blažena Djevica marija koja je duđom i tijlom uznesena na nebo u vječnost. Važan događaj u našem životu je Božić kad se rodio naš spasitelj. Bez toga svega nemožemo se nadati vječnom životu. Mi ovdje na zemlji živimo i radimo kao da ćemo ovdje živjeti vječno. Tako onda sve svoje snage i moći upiremo kao da ćemo samo ovdje živjeti.  Pokušavamo graditi graditi  a naša djeca kad odrstu nisu zadovoljna time, pa obično to prodaju. radimo, radimo da bi

nešto imali a zaboravljamo na nešto važnije nešto što bi trebalo uslijediti mođda iznenadno i neizbježno a to je smrt. Poslije smrti trebamo otići negdje ili u pakao ili raj. Mnogi se ne spašavaju. Kako će čovjek koji nije trebao Boga  i koji je mislio samo na sebe imati pogled prema nebu na vječnost jer je previše bio usmjeren na sebe. Ako gledaš samo na sebe nemožeš drugoga jer moj pogled je usmjeren prema dolje. Ima ljudi koji su viši od mene i ako pogledam prema gore vidjet ću i nebo. Ako nastavim gledati samo prema sebi onda ne mogu nikog vidjeti. jedan je egzorcista rekao da kad je imao egzorcizam kod jedne djevojke i kad je bio pri kraju rekao je đavlu da ode na toplo mjesto koje mu je Bog pripravio a on je odgovorio egzorcistu luđaće to mjesto nije pripravio Bog već vi ljudi. Naš posao svečenika nije govoriti činite što hoćete Bog će vam oprostiti on je milosrdan. Bog je milosrdan ali čovjek mora napraviti prvi korak. Zato mnogi se ne spašavaju jer misle da im Bog nije potreban i nečine taj korak. Zato moramo se ugledati u Djevicu mariju koja je ljepota nad ljepotama ne po vanjskom izgledu već po svom srcu i vjeri koju je imala, te pristala da bude službenica Gospodnja kad joj je anđeo gabrijel došao.

Fotografije

don marinko Šljivić SreserIMG_20170815_111900IMG_20170815_110932IMG_20170815_110643IMG_20170815_110430IMG_20170815_111358IMG_20170815_110910

Arhiva vijesti

Župa Svetog Vlaha Janjina