Župa Svetog Vlaha Janjina

Gospa od Zdravlja proslavljena u Osobljavi na Pelješcu

22.11.2017. 18:14

Gospa od Zdravlja Gospa od Zdravlja ili Prikazanje Blažene Djevice Marije, 21. 11. i ove godine svečano je proslavljena u Osobljavi, župa Kuna. Premda je spomendan bio u utorak, ipak, okupio je veliki broj vjernika, uz prisutnos više starijeg muškog svijeta, iz susjednih mjesta te oklone župnike, između kojih je predvodio koncelebriranu misu vlč. Josip Lebo, župnik iz Vignja, a sve pozdravio fra Josip Vidas, župnik. Svečanost je uzveličao crkveni zbor iz susjedne župe Janjina, pjesmama Marijinim uz zdušno sudjelovanje cijele zasjednice kako preko mise tako u procesiji korz obrane maslinike do kapelice. U ovom dubokom jesensekom danu nije manjakalo cvijeća na oltru i okolo kipa Gospe od Zdravlja kojeg su vjernici donijeli pred Gospine noge da bi ga ponijeli svojim životnim putovima sa većim optimizmom - uzdajući se u njezin zagovor osobito za zdravlje duše i tijela.

Fotografije

marijana sobljavaGospa od Zdravlja Osobljava ŽupaGospa od zdravlja Osobljava procesija

Arhiva vijesti

Župa Svetog Vlaha Janjina