Župa Svetog Vlaha Janjina

Međunarodni skup o dok Kosti Selaku, svećeniku i glazbeniku

19.06.2018. 19:57

16. 6. 2018. Znanstveni medjunarodni skup o sveceniku i skladatelju don Kosti Selaku u Janjiji na poluotoku Peljescu! Don Kosto Selak, (1893--1968.), Konstantin Selak, rodom je iz mjesta Žiri (nadbiskupija Ljubljana), rođen je 24. kolovoza 1893. godine, gimnaziju polazi u Ljubljani, teologiju u Dubrovniku, gdje je kao redovnik / franjevac zaređen 23. travnja 1917. godine u crkvi Male Braće u Dubrovniku. Prijepodne svecana pontifikalna misa u 10 sati koju je predslavio msgr. Mate Uzinić dubrovacki biskup, a liturgijsko slavlje glazbeno animirao Komorni zbor Hpd Slavulj Petrinja. Fantasticno je praizvesti misu jednog skladatelja, u ovom slucaju don Koste Selaka, koja je na praizvedbu cekala punih 60 godina.

U 12 .00 sati na svecanosti otvorenja znanstvenog skupa u dvorani Zadružnog doma u Janjini otpjevana je - Himna Janjini - Oj Janjino, istog skladatelja! Odlicni, muzikalni i raspjevani Komorni zbor Hrvatskog pjevackog drustva Slavulj, za orguljama Antonijo Marijić. Živio don Kosto Selak! Zivjela Janjina!

Fotografije: Boris poluta

Tekst: Boris Poluta

priredio webmaster: 

 

Fotografije

Biskup don Mato Janjinasvečenici janjina oltarSvečenici župni ured Janjinazbor na misi JanjinaŽupa delegacijaŽupa vjernici JanjinaDon kosto klavirpričest biskup zborPričest Biskupžupljanislavuj u Janjiniposlije miseletak don Kostodomjenak poslije miseskup janjina domskup janjina vani

Arhiva vijesti

Župa Svetog Vlaha Janjina